Velikonoční prázdniny v InDance

Letošní Velikonoce nás čekají na přelomu března a dubna. Kdy se v InDance netančí a co společného mají Velikonoce s tancem se dozvíte níže.

🐇 velikonoce v indance 🐥

.

Velikonoční prázdniny v Taneční škole InDance připadají na čtvrtek až pondělí, tedy od 28. března do 1. dubna. V tyto dny lekce neprobíhají, pokud nemáte s lektory jinou domluvu. Svátky se týkají všech kurzů. Naše kancelář má o prázdninách zavřeno.


Tanec a velikonoce?

Věděli jste, že je tanec propojen s Velikonocemi, a to především s masopustními slavnostmi? Máme pro Vás pár zajímavostí, o kterých jste možná neměli tušení.

Například ve Velké Británii se již od 15. století během těchto svátků tančí tzv. „Morris Dancing“ (velikonoční lidový tanec). Při choreografii mají tanečníci přivázané zvonky k holením a součástí sestavy je také mávání kapesníčkem anebo držení tyče, která má symbolizovat meč. Na Slovácku během masopustu muži a chlapci předvádějí fašankový tanec „Pod šable“, což je mečový tanec s dřevěnými šavlemi.

Tanec v přeneseném významu slova můžeme spatřit rovněž u velikonoční hry pocházející ze středověku. Jedná se o tanec mezi vejci. Principem této hry je rozbít co nejméně vajec, mezi nimiž má tanečnice nebo tanečník kličkovat. Ovšem tanec je dokonce také velikonoční pokrm! Patří k Zelenému čtvrtku a jde o tradiční staročeské jídlo „Kočičí tanec“, které obsahuje zapečenou čočku, kroupy, česnek, cibuli, majoránku a slaninu.


Přejeme Vám krásné prožití svátků, ať už více či méně v tanečním duchu. Budeme se na Vás opět těšit po Velikonočním pondělí.

💛Vaše Taneční škola InDance💜