FaQ

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

1. JAKÝ TANEČNÍ STYL SE VYUČUJE V INDANCE?

V InDance se učí jednotný taneční styl - moderní jazzový tanec/jazz dance. Má základy v klasickém baletu, ale tančí se na moderní hudbu a dle choreografického stylu lektora v sobě nese prvky dalších tanečních stylů jako funky, hip hop, street dance, musical a theatre dance. Výuka je zaměřená na správné držení těla a zdravý pohyb. Důležitá je pro nás radost z pohybu. Jazzový tanec není tancování na jazzovou muziku, ale je to styl, který znáte z amerických muzikálů a videoklipů.

2. JAK PROBÍHÁ LEKCE?

V InDance se vyučuje podle jednotné metodiky, takže každá lekce má stejný průběh. Na začátku je opakující se rozcvička zaměřená na správné držení těla, posilování a protahování a procvičení některých tanečních prvků, dále pak taneční technika a na konci nácvik choreografie. Viz Video o taneční škole.

3. VYUČUJÍ SE VE VAŠÍ ŠKOLE JINÉ TANEČNÍ STYLY?

V InDance se učí jednotný taneční styl viz otázka č.1. Učíme tak jako v USA, kde se mnohem více než u nás míchají všechny styly dohromady a tanečník je musí obsáhnout všechny. Dále nabízíme hodiny klasického baletu pro děti.

4. JAK ZAČÍT V INDANCE?

Ukázková lekce je zkušební a zdarma, ale je třeba se dopředu přihlásit. Na našich webových stránkách si vyberte kurz v požadované věkové kategorii, který Vám časově a místně nejvíce vyhovuje. U každého kurzu se zobrazuje stav VOLNO/OBSAZENO - dle toho poznáte, jestli je v kurzu ještě volné místo. V obou případech se můžete přes proklik “přihlásit” a rezervovat si tak místo jako řádný člen nebo jako náhradník. Po přihlášení vám přijde automatický e-mail, který shrnuje informace o platbě a času kurzu. Pro závaznou rezervaci místa v kurzu je nutné kurz zaplatit. Po přihlášení již můžete přijít na nejbližší lekci vašeho kurzu, která je chápána jako zkušební. Po této lekci se můžete rozhodnout, jestli budete v kurzu pokračovat či nikoli. Pokud se rozhodnete nepokračovat, informujte o tom neprodleně kancelář na info@indance.cz. Přihláška do kurzu bude zrušena a poplatek za kurz vrácen.

Pokud se hlásíte po začátku výuky, není nutné platbu provést dopředu. Stačí se přihlásit a po obdržení výzvy k platbě není třeba dopředu platit a stačí přijít na první zkušební ukázkovou lekci zdarma. Pokud se lekce bude líbit, stačí provést platbu do 14 dnů, v opačném případě je třeba svou další účast zrušit e-mailem.

5. MŮŽU PŘIHLÁSIT DÍTĚ V PRŮBĚHU ROKU/V POLOLETÍ?

Ano, tanečníci se mohou přihlásit do kurzu během celého roku.

6. KTERÉHO LEKTORA BYSTE MI DOPORUČILI?

Všichni naši lektoři jsou zkušení tanečníci, pedagogové a choreografové. Průběžně se vzdělávají, školí jak v pedagogických schopnostech, tak v tanečních dovednostech, na lekcích probíhají pravidelné hospitace. Nemáme žádné externisty - všichni naši lektoři jsou interní a jsou školeni přímo u nás a můžeme tak zaručit stejnou kvalitu. Pokud Vám lektor nebude vyhovovat, vždy je možnost změnit kurz a vyzkoušet spolupráci s někým jiným. medailonky všech našich lektorů najdete zde.

7. MOJE DÍTĚ NESPLŇUJE VĚKOVĚ LIMITY KURZU, JE NĚJAKÁ ŠANCE, ŽE DO KURZU BUDE MOCI NASTOUPIT?

Ano, do kurzu lze dítě přihlásit podmínečně a na zkušební lekci se domluvit s lektorem, zda je možné, aby se i přes nižší/vyšší věk zapojilo do skupiny.

8. KURZ JE PLNÝ, MŮŽU SE PŘIHLÁSIT JAKO NÁHRADNÍK?

Ano, do kurzů je možné se přihlásit jako náhradník. Pokud se uvolní místo v kurzu, ihned vám dáme vědět - automaticky vám přijde potvrzení přihlášky. Po uvolnění místa v kurzu obdržíte potvrzení o přijetí do kurzu a údaje k platbě.

9. JAK JE TO S NAHRAZOVÁNÍM LEKCÍ?

Jednotlivé zameškané lekce ze strany tanečníků finančně nekompenzujeme. Tanečník má rezervované a zaplacené místo v kurzu, kde je aktuálně přihlášen a v době absence na jeho místo nikdo jiný chodit nemůže. Je možné po individuální dohodě s lektorem navštívit jeho lekci v jiném kurzu. Tuto možnost ale nemůžeme garantovat - záleží na lektorovi. Lektoři jsou většinou vstřícní a pokud je to alespoň trochu možné, náhradu umožňují.

Pokud lekci zruší lektor, je povinen navrhnout náhradní lekce a odučit zaplacený počet hodin v pololetí tj. 16 výukových týdnů. Pokud lektor do konce školního roku nestihne nahradit lekce, škola vrací peníze, nebo se poměrná částka za neodučené hodiny převádí na letní akce nebo na další školní rok.

10. MOJE DÍTĚ JE DLOUHODOBĚ NEMOCNÉ/PO ÚRAZU, JE MOŽNÉ VRÁTIT/PŘEVÉST JIŽ ZAPLACENÉ PENÍZE?

Ano, pokud rodič dítě omluví hned ze začátku nemoci nebo při úrazu, je možné při dodání potvrzení od lékaře převést poměrnou částku za zameškané lekce na letní akce, nebo do dalšího pololetí nebo školního roku. Převod je možný i na jinou osobu. Viz storno podmínky.

11. MOJE DÍTĚ JIŽ DO KURZU NECHCE CHODIT, JE MOŽNÉ ZÍSKAT ZPĚT PENÍZE?

Peníze vracíme pouze pokud se tanečník rozmyslí nepokračovat při ukázkové lekci a má již zaplacený celý kurz viz storno podmínky. U předškolních kurzů nabízíme celkově tři lekce tzv. hájení, aby bylo jasné, že už je dítě na kurz dostatečně zralé a skutečně ho baví. Pokud se během prvních tří lekcí ukáže, že dítě kurz navštěvovat nechce nebo nemůže, je možné svou účast zrušit s nárokem na vrácení poměrné částky (odečtou se absolvované lekce). Později během školního roku již účast zrušit nelze.

12. JE ZKUŠEBNÍ LEKCE ZDARMA?

Zkušební lekce je zdarma, pokud se tanečník rozhodne dále již v kurzu nepokračovat.

13. CO SI MÁ VZÍT TANEČNÍK NA SEBE NA PRVNÍ HODINU?

Pohodlné oblečení, ve kterém se cítí dobře. Nejlépe sportovní oblečení, např. tepláky, legíny a tričko, případně trikot. Na nohy jsou ideální bavlněné ponožky, případně taneční piškoty, protože sály jsou vybaveny profesionálním tanečním povrchem. Ponožky nesmí mít protiskluzovou úpravu, piškoty s gumovou podrážkou jsou také nevhodné. V případě, že pro choreografii bude potřeba jiná speciální obuv, upřesní to lektor na lekci.

14. MUSÍ SE ZNOVU PŘIHLAŠOVAT DO DALŠÍHO POLOLETÍ, KDYŽ UŽ CHODÍ V PRVNÍM POLOLETÍ?

Před začátkem nového školního roku se musí každý tanečník znovu přihlásit do vybraného kurzu. V rámci školního roku je pak automaticky přihlášen i do druhého pololetí, pokud se sám neodhlásí.

15. RÁDA BYCH CHODILA NA VÍCE KURZŮ, JE TO MOŽNÉ? DOSTANU NĚJAKOU SLEVU?

Ano, je možné přihlásit jednu osobu do více kurzů. Při kombinaci dvou kurzů je možné uplatnit slevu na kombinovaný kurz. Info o slevě obdržíte na vyžádání v kanceláři InDance.

O takovouto slevu je potřeba si písemně zažádat na info@indance.cz.

16. CHTĚLA BYCH ZMĚNIT KURZ, JDE TO V PRŮBĚHU ROKU?

Ano, stačí napsat žádost o změnu na info@indance.cz. Není nutné se přihlašovat do požadovaného kurzu.

17. MŮŽE DÍTĚ CHODIT POUZE JEDNOU TÝDNĚ, I KDYŽ JE KURZ VYPSÁN DVAKRÁT TÝDNĚ?

Ano, je to možné. Vždy doporučujeme chodit dvakrát týdně, protože koncepce výuky je postavena na dvě lekce týdně. Pokud tanečník nemůže chodit na obě lekce, může docházet pouze jedenkrát, ale je třeba počítat s větší náročností jak pro samotného tanečníka, tak pro lektora. Určitě je ale lepší chodit alespoň jedenkrát týdně než vůbec. Případná sleva podle platného seznamu členských příspěvků se poskytuje pouze u kurzů, které nejsou kapacitně obsazeny. O upravení ceny kurzu je nutné si zažádat na info@indance.cz . Pokud je kurz kapacitně obsazen, sleva se neposkytuje.

18. MAJÍ TANEČNÍ KURZY INDANCE VÝSTUP V PODOBĚ PŘEDSTAVENÍ?

Ano! Na konci každého pololetí (před Vánoci a na přelomu května/června) škola organizuje závěrečná taneční představení Hejblata v divadle, kde mají všichni tanečníci možnost se předvést. Video z představení najdete ZDE.

19. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI KURZY TANEČNÍ ŠKOLY INDANCE A SOUBORY POP BALET?

Kurzy Taneční školy InDance jsou volnočasové kurzy pro zájemce o moderní tanec z řad široké veřejnosti. Soubory Pop Balet jsou skupiny pro nadané tanečníky, kteří prošli výběrovým řízením a chtějí se tanci věnovat intenzivně s možným výhledem na taneční kariéru. Soubory Pop Balet mají intenzivnější tréninky, více představení, více tanečních povinností.

20. JAK JE MOŽNÉ POSTOUPIT DO SOUBORŮ POP BALET?

Do souborů Pop Balet je možné se dostat přes casting/výběrové řízení, které probíhá až 3x do roka. Do castingu se může přihlásit jak tanečník InDance, tak tanečník zvenčí. Casting probíhá jako klasická lekce souboru (rozcvička, taneční technika) spolu s lektorem. Nikdo netančí sólo. Členové souborů mají povinnou účast také na letním soustředění na Tanci bez hranic. Předchozí účast na Tanci bez hranic přináší na castingu body navíc.