O nás

"Naším posláním je jedinečným způsobem
 probouzet radost z tance a zdravého pohybu 
v malých i velkých lidech."

 

 

Tančit s námi může každý.

Začít s námi můžeš bez ohledu na své taneční zkušenosti. První lekce je zkušební a je zdarma. Vybírej kurz podle věku, ne podle taneční úrovně*. Pokud se chceš tanci věnovat naplno, můžeš se díky castingům (minimálně 2x ročně) dostat do souborů Pop Balet.
*Jen v případě velmi dlouhodobých kurzů pro starší tanečníky můžete najít pokročilejší kurzy.

Jaký styl tance se u nás učí?

Ve všech našich kurzech se učí jednotný taneční styl, který se liší pouze dle charakteru lektora. Moderní tanec v našem podání vychází z jazzového a současného tance s prvky baletu, muzikálového tance i street dance. Pro lepší představu o našem tanečním stylu se můžete podívat na náš YouTube kanál. Kurzy jsou vedeny dle jednotné metodiky založené na poznatcích o vývoji lidského těla a spolupráci s fyzioterapeuty.

Jedinečná výuková metodika

Taneční škola InDance má dlouholetou tradici, která staví na jedinečné taneční metodice. Základem výuky je radost z tance a propojení tanečních technik s fyzioterapeutickými prvky. Důraz klademe na pohyby vhodné pro danou věkovou kategorii a na správný vývoj pohybového aparátu. 

Všechny naše lekce se skládají ze tří částí, které obsahují jen pohyby vhodné pro Tebe a tanečníky z dané věkové kategorie.

  1. taneční rozcvička - taneční precizní protažení a posílení s pečlivě vybraným hudebním doprovodem dle jednotných pravidel, která vycházejí z fyziologie těla, vědomého tance a zdravého držení těla.
  2. technická část (diagonály, taneční či akrobatické prvky, improvizace, složitější vazby) pro zlepšení v taneční technice. Jde o technické zlepšení a přípravu na nejtěžší části ve společné choreografii
  3. choreografická tvorba - pro každé pololetí tvoří každý lektor autorskou choreografii, kterou připravuje s tanečníky na představení v divadle.

Rozdělení kurzů

Naše kurzy moderního tance jsou určeny pro děti, mládež i dospělé.

Kurzy jsou děleny dle věku:

(věk tanečníka musí být splněn do 31. 8. 2024)

  • Předškolní děti 3 - 6 let
  • 1. taneční třída 6 - 9 let (pro žáky 1. - 3. třídy ZŠ)
  • 2. taneční třída 9 - 12 let (pro žáky 4. - 6. třídy ZŠ)
  • 3. taneční třída 12 - 17 let (pro žáky od 7. třídy ZŠ)
  • 4. taneční třída 15 let a výše 
  • Dospělí 35 let a výše
  • Senioři 65 let a výše

Vedle kurzů moderního tance nabízíme také lekce klasického baletu.

"Věříme, že tanec je umění a patří na jeviště."

V zimě a na konci školního roku si vyzkoušíte opravdovou scénu a vystoupíte na představení "Hejblata". Máme tu čest spolupracovat s renomovanými divadly, jako je Divadlo Na Fidlovačce v Praze, Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi a Východočeské divadlo v Pardubicích. Věříme, že společné tvůrčí procesy, kolektivní výsledky a potlesk diváků jsou nejlepší motivací pro malé i velké tanečníky.

Tak neváhejte a přidejte se k nám! Společně objevíme kouzlo tance a propojíme svět tanečního umění s vaší vášní.