Nový projekt COLAB: Tanec bez hranic X Pop Balet

Zveme vás na zbrusu nový unikátní mezinárodní taneční projekt CoLab, který vznikl v kolaboraci Tanečního souboru Pop Balet Tanec bez hranic, pod vedením tří uznávaných zahraničních choreografů Kenan Dinkelmann z Německa, Kino Mchugh z Japonska & Vasco Nasonova z Izraele.


PREMIÉRA
proběhne již 13. 2. 2023 v Divadle Na Fidlovačce.

Vstupenky jsou již v předprodeji zde.


O představení:
Tři choreografie v jednom představení.

Taneční projekt vytvořený třemi zahraničními choreografy z Japonska, Izraele a z Německa v podání českého souboru Pop Balet.


Japonsko-australská choreografka Yukino McHugh vytvořila se souborem dílo ‘’Hanging Out’’ zabývající se tématem konzumerismu, spotřební společnosti a extrémy, v kterých se naše současná společnost nachází. Ztracení se v materiálním světě zaběhnutých vzorců chování, toxických zvyků a kolektivního nevědomí zapříčiněného dnešním materialismem

Izraelský choreograf Vasko Nasonov se s tanečníky ponořuje do zkoumání taneční techniky a způsobu práce. Vaskova choreografie vychází z jeho osobitého pohybového slovníku, který využívá floorwork a kvality pohybu měnící těla tanečníků v kapalinu klouzající těsně nad zemí. “Play/ground” je hra s gravitací a prostorem pro 11 tanečníků, kteří hledají oporu nejen v půdě pod nohami, ale i v sobě navzájem.


Kenan Dinkelmann z Německa umělce provedl očistným procesem, kdy se skrze tanec lze dostat až do transcendentálního stavu. Představení „Demon Cleaner“ pátrá po starodávném kouzlu tance, prvotní hybné síle člověka, která světu vládla dávno před slovem.

CoLab | Pop Balet | Trailer

Více informací naleznete na www.co-lab.cz.