TRAPNO - repríza souboru Pop Balet

Již v květnu se můžete těšit na reprízu nové inscenace tanečního souboru Pop Balet!

trapno je za dveřmi!

Chcete se na chvíli povznést nad aktuální globální a národní problémy a jen tak si užít humornou taneční performanci? Soubor Pop Balet představí inscenaci TRAPNO, ve které poukazuje na to, že i tanec může být vtipný, úsměvný nebo dokonce trapný, odlehčený od závažných témat a přitom si stále držet umělecké kvality.

Premiéru máme za sebou a čeká nás repríza 18. května v Divadle Ponec.

Je pro nás trapný okamžik vždy momentem, ze kterého chceme co nejrychleji vybruslit, nebo si ho můžeme užívat a tím pádem i vyhledávat? Můžeme si na něj zvyknout? Co kdybychom se místo předcházení trapným situacím pouštěli vstříc trapnosti? Projekt TRAPNO hledá způsoby, jak být trapný a být s tím v pohodě. Hraje si s myšlenkou, že přiživování a prodlužování takového okamžiku nám dává možnost objevit jeho krásu, lidskost, schopnost pobavit či rozveselit a ubírá na jeho vážnosti.

přijďte si užít TRAPNO na vlastní kůži 18. května do Divadla Ponec!

VSTUPenky


O autorce:

Jana Hampl Maroušková je tanečnice, performerka, choreografka a absolventka Akademie múzických umění v Praze v oboru Pedagogika současného tance. Tamtéž vystudovala také bakalářský program Taneční věda. Její interpretační praxe zahrnuje spolupráci s Lenkou Vagnerovou & Company, Studiem Alta, italským choreografem Fabiem Fiorillem a dalšími umělci. Během studia i po něm aktivně spolupracovala na projektech FAMU a DAMU a účinkovala v autorských inscenacích v Divadle Disk. Je členkou uměleckého kolektivu Dočasná Company, v němž vytváří zázemí pro nastupující generaci tanečních umělců, kteří se zaměřují na autorskou tvorbu. Je aktivní interpretkou v produkcích spolku. Jako pedagožka současného tance působila v pražských i mimopražských studiích a souborech a v současnosti pokračuje jako hostující pedagog na otevřených lekcích, např. v Contemporary - prostor pro tanec nebo v Divadle Ponec. V souboru Pop Balet působí druhým rokem.

O souboru Pop Balet:

Pop Balet je profesionální taneční soubor navazující na tradici Pop Baletu založeného v 70. letech Věrou Veselou, po níž následně soubor přebrala Majka Piskořová Veselá. V současnosti s talentovanými tanečníky na nových projektech spolupracuje choreografka Jana Hampl Maroušková.

TRAPNO je třetím celovečerním počinem souboru, který v předchozích letech uvedl premiéru představení Soul Seekers (autorka Zuzana Dobešová, 2021) a Yes. (autorka Jana Hampl Maroušková, 2023).


Tvůrčí tým:

Choreografie a režie: Jana Hampl Maroušková

Zvuk a hudba: Daša Horváthová / Navel Radiation

Kostýmy: Josefína Holcová

Light-design: Judita Mejstříková, Barbora Jágrová

Konzultace a pohybová spolupráce: Matěj Petrák

Tvorba a interpretace: Agáta Černá, Matyáš Hanzlík, Vanda Hejnová, Anna Horáková, Martin Leška, Patricie Karasová, Anna Melicherčíková, Alice Silná, Barbora Slunéčková, Sára Polonyiová, Jonáš Snítil, Josef Veselý, Antonie Zelbová, Daša Horváthová

Produkce: Pop Balet - Nicola Šafaříková, Jakub Doležal

Poděkování: Arman Kupelyan, Geoff Tyson, Liam Whybrow

Trailer: Lubomír Krupka

Foto: Vojtěch Brtnický